WRC tippsõitjad nõuavad tehistrampliinide keelustamist

0
1680

WRC sarja rallisõitjad on esitanud nõudmise, et MM-etappide korraldajad loobuksid ohtlike tehistrampliinide ehitamisest. Alles Sardiinias toimunud rallil sai üks trampliin, mis oli korraldajate poolt tehislikult tõstetud saatuslikuks Ott Tänakule, kes lõhkus maandumisel oma masina radiaatori ja pidi katkestama ralli poodiumikohalt.

kuvatõmmis

“Mul pole iseenesest hüpete vastu midagi, mulle meeldivad need, kuid ehitage need pikemad, et poleks vaid terav ja lühike nukk. Me tuleme hüppesse ju kuuenda käiguga ja see on puhas lollus! Meie sõitjatena nõustusime, et selliseid tehislikke, lühikesi ja autosid õhku paiskavaid trampliine ei ole mõistlik pikkadele sirgetele ehitada,” ütles maailmameister Sebastian Ogier

Toyota pealik Tommi Mäkinen nõustus, et sellised hüpped ei anna rallidele midagi juurde. “Pole mõtet ehitada midagi, mis on ebaloomulik ja toob kaasa vaid autode lõhkumist.”

“Oti auto vedrustusel polnud sellise hüppe järel mitte mingit lootust – ta ei maandunud ju isegi mitte ratastele, vaid otse esiosale,” ütles soomlane lisaks

M-Spordi tiimijuht Malcolm Wilson nõustus, et sellised trampliinid pole mõistlikud. Sardiinias lõhkus oma masina ka Ford Fiesta R5-ga sõitev Gaurav Gill.

“Gauravi masina esiosa oli hüppe järel täiesti katki. Trampliinide ehitamiseks võiks välja mõelda mingi juhendi,” lausus Wilson.

Samuti teame infot, et Juulis toimuval Rally Estonial on mõningad trampliinid tehislikult kõrgemaks tõstetud. Loodame, et asi on korralikult läbi mõeldud arvestades kõiki sõitjaid.

Vaata videot Tänaku saatuslikust hüppest alates 49 sekundist