Yazeed Al-Rajhi võitis oma debüüt etapi ERC sarjas

0
841

Foto: FIA ERC
Yazeed Al-Rajhi Foto: FIA ERC

Nädalavahetusel toimunud ERC järjekordse etapi, Cyprus Rally, võitis sarjas esmakordselt osalenud Yazeed Al-Rajhi, kes on ühtlasi ka kaheksas erinev võitja käesoleval hooajal.

Al-Rajhi alsutas viimast võistluspäeva 3,8 sekundilise kaotusega Kajetan Kajetanowiczile. Päeva avakatsel oli Al-Rajhi kiireim mees rajal, ning suurendas oma edu neljale sekundile päeva teisel kiiruskatsel. Päeva kolmandal kiiruskatse suutis Saudi piloot edestada konkurente üle poole minuti, kindlustades sellega lõppkokkuvõttes ka ralli võidu. Päeva viimasel kolmel katsel ei suutnud

Cyprus Rally, lõpetas teisena Kajetanowicz, kes on üks neljast sarjas osalejast, kellel on veel võimalus viimase kahe etapiga võita meistritiitel. Kajetanowiczile anti ka “Colin McRae Erc Flat Out” auhind.

Yazeed Al-Rajhi Foto: FIA ERC
Yazeed Al-Rajhi Foto: FIA ERC

Abulaziz Al-Kuwari (Ford Fiesta) lõpetas kolmandana, neljas oli Citroën DS3 RRC autol Khalid Al-Qassimi ning Bruno Magalhães (Peugeot 208T16) oli viies.

Craig Breen  Foto: FIA ERC
Craig Breen Foto: FIA ERC

Craig Breen, kes samuti osales Peugeot 208T16 võistlusautol, ning hoidis ennem viimast kiiruskatset neljandat kohta, oli sunnitud ralli katkestama, kui viimasel kiiruskatsel tekkisid autol tehnilised probleemid. Iirlane jõudis küll viimase katse finishisse, kuid ei jõudnud enam 65 kilomeetri kaugusel asuvasse hooldusalasse. Breenil on veel teoreetiline võimalus võidelda meistritiitli nimel, kuid selleks vajab ta väga head tulemust järgmisel kuul toimuval Šveitsi etapilt.


Vasta