Kahekordne autoralli maailmameister Miki Biasion tõmbab taas sõiduülikonna selga ja naaseb rajale. Sellel nädalavahetusel toimuval Rally Città di Bassano võistlusel asub Biasion turvaauto ehk niinimetatud nullauto rooli.
Koos kaardilugeja Gianfranco Menoniga sõidab Biasion Lancia Ypsilon Rally4 HF mudeliga. Nende ülesanne on läbida kõik kiiruskatsed enne ametlikke võistlejaid, et veenduda raja ohutuses.
Kuigi Biasioni osalemine on pigem demonstratiivne, omab see Lancia jaoks märgilist tähendust. Autotootja on kinnitanud, et töötab aktiivselt Rally2 auto kallal ning sihib sellega naasmist rallimaailma tippu. Just Biasion, kes võitis Lancia roolis kaks maailmameistritiitlit, sobib ideaalselt selle naasmise sümboliks ja saadikuks. Tema nimi on lahutamatult seotud Lancia kuldaegadega autoralli MM-sarjas.
67-aastane Biasion kerkis rahvusvahelise rallipubliku huviorbiiti juba 1980ndate alguses, kui ta võitis nii Itaalia meistritiitli kui ka Euroopa meistrivõistlused – mõlemad Lancia roolis.
Tema karjääri säravaimad saavutused saabusid aga kümnendi lõpus, mil ta krooniti maailmameistriks aastatel 1988 ja 1989, legendaarse Lancia Delta roolis.

Allikas: rallyjournal.com