• Saada Uudis
  • Reklaam
  • Kontakt
  • Meeskond
  • Mis või kes on RALLI.ee?
  • Kasutajatingimused
  • Privaatsuspoliitika
juuni 17, 2026
  • Logi Sisse
  • Registreeru
Ralli.ee
  • Kalender
  • OtseUUS
  • WRC
  • Ralli
    • ERC
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rahvakross
    • Rallikrossi Videod
  • Muu
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
    • Motokross
  • Foorum
  • Vormel
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
No Result
View All Result
Home Ralli Eesti Autoralli

Terminal autoralli Eesti meistrivõistluste hooaja avaetapi Aluksnes võitsid Karl Martin Volver ja Annika Sõna

Pressiteade Pressiteade
24.01.2026 20:39
Eesti Autoralli
0
Aluksne ralli 2026, Foto: Kaur Jasson / Ralli.ee

Aluksne ralli 2026, Foto: Kaur Jasson / Ralli.ee

Jaga FacebookiJaga TwitteriWhatsApp

Reedel ja laupäeval sõideti Aluksnes Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste esimene etapp Rally Aluksne. Terminal autoralli Eesti meistri- ja karikavõistluste uue hooaja avaetapi parimad olid esimest korda Toyota GR Yaris Rally2 autoga sõitnud Karl Martin Volver / Annika Sõna.

ALM Motorsport meeskonna poolt ettevalmistatud Toyotaga sõitnud eestlased hoidsid eelviimase katseni Aluksne ralli üldarvestuse teist kohta, kuid Mārtiņš Sesksi / Renārs Francise seitsmenda katse sõiduviga ja katkestamine tähendas Volverile / Sõnale võitu ka Aluksne ralli üldarvestuses. Lisaks üldvõidule kuulus eestlastele ka EMV2 klassi esikoht.

„Toyota Rally2 sõit vajab veel harjumist ja õppimist. Ralli lõpuks saime aimu, et kuidas selle autoga päriselt sõitma peaks, sest see on päris palju erinev meie enda proto-autost. See on ka arusaadav, sest üks on tehase ja teine enda ehitatud auto. Ma võin tänasega päris rahul olla. Kahju natukene Sesksist, et tal nii lõppes, kuid see on ralli, kui nii piiri peal sõidad.

Enda jaoks võtsime piisavalt targa tempo, et ei sõidaks liiga piiri peal vaid, et saaks aru kus nurkadest ta tagasi tuleb. Olen tulemuse, meeskonna ja sponsoritega väga rahul, et nad meile sellist võimalust pakuvad,“ võttis Volver võiduga lõppenud Aluksne ralli kokku.

EMV2 klassi teised olid 1.14,09 kaotusega poolakad Aron Domżała / Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia R5 Evo) ja kolmandad 3.16,77 kaotusega Kaspar Kasari / Allan Birjukov (Ford Fiesta Rally2).

EMV3 klassi ainsad startijad ja lõpetajad olid Aluksnes Dmitry Feofanov / Normunds Kokins (Ford Fiesta Rally3) ja EMV Lada arvestuses Artur Laul / Alain Sivous (Lada VFTS).

Esiveoliste EMV4 klassi hooaja avaetapi võitjad olid Bruno Urmo Gryc / Ugnius Vainevičius (Opel Corsa Rally4), kelle edu Trevon Aava / Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally4) ees oli 4.47,11 ja Travis Pärs / Allar Heina (Peugeot 208 Rally4) ees 8.10,83.

Gryc oli parim ka Estonian Junior Challenge arvestuses, kus edestas 3.07,74 eduga Mairo Tiksi (Peugeot 208 R2) ja 4.47,11 vahega Aavat.

EMV5 klassi parimad olid esimest rallit koos sõitnud Taavi Niinemets / Arvo Liimann (Mitsubishi Lancer Evo), kelle edu oli Gert-Kaupo Kähri / Kauri Tammai (Subaru Impreza 555) ees 3.23,67 ja Henri Põllu / Emil Lepa (Subaru WRX STI) ees 4.14,33.

„Tulime külmalt peale, sest ühtegi testi me ei teinud ja kahekesi ühte autosse istusime siin hoolduspargis enne esimest ajakontrolli. Algus oli konarlik, kuid lõpu poole läks tunne paremaks. Esimesel katsel küpsetasin kohe klassikalise veaga pidurid ära ja katse teine pool oli piduriteta päris õudne. Alguses oli täna Arvo katsel kiirem, kui mina, kuid lõpuks saime hea rütmi,“ võttis Niinemets hooaja avavõistluse kokku.

EMV6 arvestuse hooaja avaetapi kiireimad olid Aaron Nau / Jaanus Bõstrov (BMW M3). BMW-de arvestuse teised olid 1.04,83 kaotusega Argo Kuutok / Kristjan Vidder (BMW M3) ja kolmandad 2.53,0 kaotusega Karl Jalakas / Janek Kundrats (BMW M3).

„Eks läks nagu läks ja alati saab ka paremini. Tegime testi nii aeglastel teedel, et sellest siin kasu polnud ja meil oli algusest peale autoga väikesed mured. Esimene päev oli hea ja täna proovisime tempot hoida. Täna hommiku teisel katsel lasime ühe mahapöörde pikaks ja paar kilomeetrit hiljem tegime spinni,“  võttis Nau klassivõiduga lõppenud etapi kokku.

EMV7 klassi kolmest startinud võistluspaarist jõudsid finišisse kaks. Hooaega alustasid klassivõiduga Janar Lehtniit / Eero Viljus (Honda Civic Type R), kelle edu oli Sebastian Kupri / Karl Küttim (Honda Civic Type R) ees 5.59,91.

EMV8 klassi aasta esimese mõõduvõtu parim oli möödunud aasta noorteralli Eesti meister Mairo Tiks (Peugeot 208 R2), kes võistles koos Mihkel Reimaliga. Nende edu oli Henry Heinam / Joosep Pukk (Ford Fiesta) ees 3.01,05 ja Kerli Vilu / Hendrik Klausson (Ford Fiesta R2) ees 3.51,95.

„Päris keeruline ralli kõik koos nende pikkade sirgete ja nukkidega. Esimene päev oli tegelikult lihtsam, kui täna. Eile saime esimesel läbimisel punase lipu, kuid teine läbimine saime hea hooga sõita. Kui legend oli paigas ja klappis oli väga mõnus sõita ning kindlasti  üks mu lemmikumaid rallisid minu karjääri jooksul,“ sõnas Tiks Aluksne ralli finišis.

Veoautode klassi EMV GAZ hooaja avaetapi võitsid Veiko Liukanen / Toivo Liukanen (GAZ 51), kelle edu Ats Nõlvaku / Mairo Ojaviiru (GAZ 51A) ees oli 1.01,17 ja Heigo Ojasaare / Keir Järvsaare (GAZ 51) ees 8.45,78.

Eesti karikavõistluste hooaja avaetapi võitjad olid Geilo Valdmann / Mart Loitjärv (BMW 325i).

Aluksne Rally detailsed tulemused leiab SIIT

Terminal autoralli Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 9. mail Saaremaal, kui sõidetakse Saaremaa sprintralli.

Märksõnad: Aliksne ralliAluksne ralli 2026Annika SõnaKarl Martin Volver
Share30Tweet19Send

Soovitame sulle ka neid

Jaspar Vaher Jyväskylä ralli võitu tähistamas. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Ajatrahvist hoolimata Esapekka Lappi seljataha jätnud Jaspar Vaher: ma ei oleks osanud võitu oodata

14.06.2026 13:24
Jaspar Vaher, Foto: TGR WRT
Autoralli Mujal Maailmas

Jaspar Vaher võitis Jyväskylä ralli ja teenis soomlastelt “Eesti jäämehe” tiitli

13.06.2026 17:57
Jaspar Vaher, Kuvatõmmis videost
Autoralli Mujal Maailmas

VIDEO: Soome meedia näeb 19-aastases Jaspar Vaheris maailmameistri jooni

13.06.2026 17:28

Kommentaarid Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ralli.ee portaali majutab    Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

Järgmised võistlused

20JUU
Rahvasport
Sprindi Kehala Karikas
20. juuni, 2026
Kiirendus
Kiirendus, EMV I ja EKV II etapp Ghost Performance Season Opening
20. - 21. juuni, 2026
Ralli
Michael Parki sünniaastapäeva tähistamine
22. juuni, 2026
WRC
WRC EKO Acropolis Rally Greece 2026
25. - 28. juuni, 2026
📍 Loutraki, Kreeka
26JUU
Kardisport
Kardispordi Baltic Cupi II etapp
26. - 27. juuni, 2026
Vaata kõiki →Teata võistlusest →

Viimased uudised

Ott Tänak ja Martin Järveoja Soome MM-rallil 2025, Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
WRC

Ametlik: Soome MM-ralli tulevik Jyväskyläs on pikaks ajaks kindlustatud

17.06.2026 14:40
Foto: Pille Russi
WRC

22. juunil tähistatakse Tallinnas Michael Parki 60. sünniaastapäeva

17.06.2026 11:26
Ott Tänak MM-tiitlit tähistamas, Foto: Toyota Gazoo Racing WRC
WRC

Ott Tänak ostab Põhjamaade suurima Toyota esindushoone

17.06.2026 10:20
Sami Pajari, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
WRC

Sami Pajari uskumatu ebaõnn: Toyota ralliäss pääses juhiloa eksamile alles kolmandal katsel

16.06.2026 13:47
Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus
sisuartikkel

Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus

2.06.2026 18:59
Rallihooaja pausid ja fännide harjumused Foto: Sander Hallaste / Unsplash
sisuartikkel

Rallihooaja pausid ja fännide harjumused

29.04.2026 10:22

Vormeli uudised

Vormel 1 vabatreeningul kuuenda aja sõitnud Paul Aron: kõige tähtsam on, et suutsin tiimile anda vajalikud andmed

Vormel 1 vabatreeningul kuuenda aja sõitnud Paul Aron: kõige tähtsam on, et suutsin tiimile anda vajalikud andmed

Paul Aron sõitis Barcelona F1 vabatreeningul esikuuikusse ja teenis eksperdi kiituse

Paul Aron sõitis Barcelona F1 vabatreeningul esikuuikusse ja teenis eksperdi kiituse

Alpine’i protest tõi Gaslyle Monaco GP poodiumikoha tagasi

Alpine’i protest tõi Gaslyle Monaco GP poodiumikoha tagasi

Ralli.ee portaali majutab
Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

© 2019 ralli.ee

Tere Tulemast Tagasi!

Logi sisse Facebookiga
Logi sisse Google'iga
VÕI

Logi Sisse

Unustasid Parooli? Registreeru

Registreeru kasutajaks

Registreeru Facebookiga
Registreeru Google'iga
VÕI

Fill the forms below to register

Kõik väljad on nõutud. Logi Sisse

Taasta parool

Parooli lähtestamiseks sisestage oma kasutajanimi või e-posti aadress.

Logi Sisse

Kuidas soovid ralli.ee-d lugeda?

Ralli.ee sisu lugemiseks on kaks võimalust. Saad toetada meie tegemisi ja nautida reklaamivaba keskkonda või jätkata lugemist tasuta koos reklaamidega.

Loen reklaamivabalt (Toetan)
No Result
View All Result
  • 👑 Reklaamivaba ralli.ee
  • 🔴 Kalender
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Muud Alad
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Motokross
    • Muu
  • ERC
  • Foorum
  • Vormel
  • Kontakt
  • Logi Sisse
  • Registreeru

© 2019 ralli.ee