Kris Meeke lõpetas laupäeval Portugali rallisarja hooaja viimase etapi, Vidreiro ralli, kolmanda kohaga. Hooaja kokkuvõttes teenis Meeke 167 punkti, edestades Portugali kogenud pilooti Armindo Araújot, kes võitis viimase etapi. Hoolimata hooaja viiest etapivõidust ei saa Meeke siiski ametlikult Portugali meistriks kuulutada.
Meeke jaoks kujunes hooaja viimane ralli keeruliseks, kuna Vidreiro ralli korraldajad seadsid talle mitmeid takistusi. Algselt diskvalifitseeris žürii Meeke uute rehvide kontrollpunktis peatumise reeglite rikkumise tõttu, kuid see karistus muudeti hiljem kolme minuti pikkuseks ajatrahviks. Pärast Meeke meeskonna kaebust vähendati trahvi ühe minuti ja 15 sekundini.
“Nad tegid kõik, mis võimalik, et mulle sel nädalavahetusel raskusi tekitada. Ma ei taha sellest eriti rääkida, aga see oli minu suhtes väga ebaõiglane. Tegin ka ise täna hommikul vea, sest eilne olukord oli keeruline,” rääkis Meeke Portugali väljaandele Autosport.
“Lõpuks suutsime asjad korda saada ja viimasel katsel piisava edu sisse teha. See on minu karjääri selles etapis suur saavutus. Suur tänu ka Hyundai tiimile Portugalis – see võit on ka neile,” lisas Meeke.
“Ma tahan kindlasti veel siin riigis võistelda, eriti kui suudaksin tiitli enne viimast etappi kindlustada. Selle võistluse korraldajad peavad mõistma, et see on sport, mis peaks olema õiglane. Keegi ei ürita siin petta.”
Portugali rallisarja hindas Meeke üheks parimaks Euroopas, kiites eriti kruusarallisid. “Kus mujal saab võistelda katsetel, mis on peaaegu kõik tuttavad MM-sarjast? Ka Madeira asfaldiralli katsed on uskumatud,” rääkis ta.
Kuid vaatamata oma edule ei saa Meeke siiski ametlikult Portugali meistriks. Portugali seaduste järgi ei saa välisriigi sportlane individuaalaladel, nagu autospordis, rahvuslikku meistritiitlit võita. Sama küsimus kerkis esile ka eelmisel aastal, kui Craig Breen Portugali rallisarjas osales.
Kuigi Portugali autospordi föderatsioon (FPAK) leidis, et praegune seadus on vastuolus Euroopa Liidu spordi ja isikute vaba liikumise kokkulepetega, on seaduse muutmine aeglane protsess, mis nõuab arutelu nii parlamendis kui ka põhiseaduskohtus.