• Saada Uudis
  • Reklaam
  • Kontakt
  • Meeskond
  • Mis või kes on RALLI.ee?
  • Kasutajatingimused
  • Privaatsuspoliitika
märts 6, 2026
  • Logi Sisse
  • Registreeru
Ralli.ee
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rahvakross
    • Rallikrossi Videod
  • Muu
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
  • Foorum
  • ERC
  • Vormel
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rahvakross
    • Rallikrossi Videod
  • Muu
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
  • Foorum
  • ERC
  • Vormel
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
No Result
View All Result
Home Ralli Autoralli Mujal Maailmas

Autoralli Soome meistrivõistluste avaetapil on stardis viis Eesti võistluspaari

Rauno Paltser Rauno Paltser
16.01.2026 09:53
Autoralli Mujal Maailmas
Stardirivi avavad SM1 klassi 2025. aasta meistrid Esapekka Lappi / Enni Mälkönen. Foto: Taneli Niinimäki / AKK

Stardirivi avavad SM1 klassi 2025. aasta meistrid Esapekka Lappi / Enni Mälkönen. Foto: Taneli Niinimäki / AKK

121
SHARES
Jaga FacebookiJaga TwitteriWhatsApp

Laupäeval, 17.jaanuaril antakse Ida-Soomes Mikkelis start Soome autoralli meistrivõistluste avaetapile Ralli Mikkeli. Hooaja esimesele mõõduvõtule on registreerunud 76 võistluspaari, kelle hulgas on ka viis Eesti ekipaaži. Kokku ootab hooajal 2026 võistlejaid seitse osavõistlust.

Ralli Mikkeli võistlejate rivi avavad SM1 klassi 2025. aasta meistrid Esapekka Lappi / Enni Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2), kes teevad sel aastal kaasa ka autoralli MM-sarjas Hyundai tehasemeeskonna värvides. Valitsevate meistrite järel saavad stardi Lauri Joona / Antti Linnaketo (Škoda Fabia RS Rally2) ja kolmandana Benjamin Korhola / Patrick Öhman (Hyundai i20 N Rally2).

Möödunud aastal Soome meistrivõistlustel SM2 klassis Rally3 autoga osalenud Joosep Ralf Nõgene / Aleks Lesk on sel aastal vahetanud klassi ja toovad numbri all 6 starti LightGrey meeskonna poolt ettevalmistatud Toyota GR Yaris Rally2 auto, millega mullu Eesti meistrivõistlustel Paide ja Saaremaa rallid võideti.

„Sõidame Soome meistrivõistlused kaasa täies mahus, välja arvatud Arctic ralli. Talvel on natukene keerulisem konkurentsis olla, sest mul on nelikveolise autoga vaid ühe talveralli kogemus ja selleks, et kiire lumel olla on vaja veel õppida. Suvistel etappidel loodan igal rallil olla poodiumikonkurentsis. Lisaks Soome sarja etappidele on plaan kaasa sõita Eesti ja Soome MM-rallid. Võimalik, et sügisel ka paar asfaldirallit, kuid täpne plaan selgub veidi hiljem. Sel nädalala sain testis esimest korda nelikveolise autoga piikidega sõita ja ralli eel oli veel üks test. Ma arvan, et sellest piisab, sest olud on küll teised, kui kruusal, kuid auto juba mulle tuttav. Lõuna-Eestis sõidetud testil oli katse päris lumine ja pidamine polnud päris ideaalne, kuid samas tuli tõdeda, et seadistus ja autot toimisid nendes rasketes oludes hästi ja oli lihtne sõita. Stardinimekirja vaadates tundub, et võiks proovida Niclas Grönholmi, Benjamin Korhola ja muidugi sõber Jaspariga võidu sõita, kes saab mulle olema heaks mõõdupuuks. Minu eesmärgiks on neljas-viies koht ja kui suudaks juba enamat, siis oleks väga rahul,“ sõnas Nõgene eesootava etapi eel.

Kohe Nõgene / Leski järel teevad Toyota GR Yaris Rally2 autoga debüüdi Toyota Gazoo Racing Next Generation noortemeeskonna liikmed Jaspar Vaher / Rait Jansen. Kui seni on Vaheril põhjanaabrite teedelt olemas kogemus esiveolise Rally4 autoga, siis nüüd ootavad võimsama ja nelikveolise Rally2 autoga ees hooaja esimesed võistluskilomeetrid.

 

“Eelmisel nädalal sain poolteist päeva sõita ja enne rallit samuti. Raiduga on koostöö hästi läinud ja testidel olnud kõik okei. Toyota poolt eesootava ralli eel mulle otseselt eesmärki pandud ei ole, kui siis mu enda eesmärk on õppida ja saada kogemusi.

Midagi rohkemat eeldada ja kohe tulemust püüdma minna ei ole võimalik, sest see kõik on nii teistsugune. Minu jaoks on põhiline kõik kilomeetrid kätte saada ja autos enesekindlus ning tunnetus paremaks saada. Meeskonna ja mentori Juho Hännineniga on koostöö väga hea ja aidatakse väga palju,“ sõnas vaher eesootava debüüdi eel.

Kui möödunud hooajal SM2 klassis meistriks tulnud Patrick Enok ja tema kaardilugeja Silver Simm jätavad hooaja avaetapi vahele ja teevad aasta esimese stardi Rally2 autoga jaanuari lõpus sõidetaval Arctic rallil, siis Renault Clio Rally3 autoga on SM2 klassis eestlastest stardis Priit Koik, kellel Soomes plaan kaasa teha täishooaeg. LightGrey meeskonna piloodi kohal võtab Mikkeli rallil koha sisse Jakko Viilo. Eestlastele on avaetapil konkurentsi pakkumas 10 Rally3 autodega sõitvat võistluspaari.

Esiveoliste SM3 klassis on starti tulemas kaks Eesti võistluspaari. Numbri all 30 saavad lähte Travis Pärs / Allar Heina (Peugeot 208 Rally4) ja numbri all 32 Sander-Erik Tiits / Fredi Kostikov (Ford Fiesta Rally4). Noortele Eesti autoralli tulevikulootustele on avaetapil konkurentsi pakkumas võistlejad Soomest, Rootsist ja Kreekast.

Võistlejaid ootab hooaja avaetapil ees seitse kiiruskatset ja 93,54 talvist katsekilomeetrit.

Kust võistlust jälgida?

Rallisõpradel on rallile kaasa elamiseks mitu võimalust:

  • Live GPS-i kaardid
  • Kiiruskatsete live splitid
  • Reaalajas tulemusi saab jälgida ametlikultRalli SM kodulehelt.
  • Otsepilt:FlyingFinn.tvvahendab kõiki kiiruskatseid reaalajas (teenus on tasuline: kuupilet 6,9 € / aasta 69 €).
  • Teleülevaade: Pühapäeval, 18. jaanuaril kell 19.50 onYle TV2jaYle Areenaeetris 40-minutiline põhjalik kokkuvõte ralli parimatest hetkedest.
  • Võistlusel aitab silma peal hoida karalli.eekes teeb võistluse olulisematest sündmustest jookvalt kokkuvõtteid.

Vaata lisaks ka: autosport.ee

Märksõnad: Aleks LeskAllar HeinaEsapekka LappiFredi KostikovJaspar VaherJoosep Ralf NõgeneMikkeli SM-ralliPriit KoikRait JansenSander-Erik TiitsTravis Pärs
Share48Tweet30Send
Uued F1 vormelid on oodatust aeglasemad ja sunnivad piloote äärmuslikele lahendustele

Uued F1 vormelid on oodatust aeglasemad ja sunnivad piloote äärmuslikele lahendustele

Vormel-1 hooaeg algab sel nädalavahetusel Austraalias! Fännid saavad sõite jälgida Go3 ja TV6 vahendusel

Vormel-1 hooaeg algab sel nädalavahetusel Austraalias! Fännid saavad sõite jälgida Go3 ja TV6 vahendusel

Soovitame sulle ka neid

Jaspar Vaher, Riihimäki ralli 2026, Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Soome rallifännid valisid Jaspar Vaheri Riihimäki ralli säravaimaks sõitjaks

3.03.2026 21:08
Esapekka Lappi. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Jaspar Vaher jäi Riihimäki ralli võitnud Esapekka Lappile alla kõigest 3,7 sekundiga

28.02.2026 18:32
Jaspar Vaher. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Võimast sõitu tegevad Jaspar Vaher ja Patrick Enok sunnivad Esapekka Lappit Riihimäel tõsiselt pingutama

28.02.2026 16:52
Jaspar Vaher stardib Riihimäki rallil. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Jaspar Vaher ja Patrick Enok alustasid Riihimäki rallit võimsalt

28.02.2026 12:35
Jaspar Vaher stardib Riihimäki rallil. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Praktiline info, kuidas Riihimäki rallil eestlastele kaasa elada: OTSEÜLEKANDED, AJAKAVA, KAARDID jne

27.02.2026 11:06
Patrick Enok. Foto: Taneli Niinimäki / AKK
Autoralli Mujal Maailmas

Autoralli Soome meistrivõistluste kolmandal etapil stardib üheksa Eesti võistluspaari

27.02.2026 10:46
Telli teavitus
Logi sisse
Teavita mind
guest

guest

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare

Ralli.ee portaali majutab    Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

Tänane Top

Ott Tänak Saudi Araabia 2025 Foto: Austral / Hyundai Motorsport GmbH

Ott Tänak WRC-sse naasmisest ja uuest tehasetiimist: „Kui neil oleks huvi, oleksid nad minuga juba ühendust võtnud“

5.03.2026 12:13
Tom Fowler. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Toyota boss Tänaku ja Katsuta koostööst: Ott on parim mees õpetama, kuidas vigadest üle saada

4.03.2026 21:55
Ott Tänak, Takamoto Katsuta ja Martin Järveoja Jaapani MM-rallil 2022, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ott Tänak: ma ei ole Katsuta treener, vaid sõber

5.03.2026 19:09
Robert Virves ja Aleks Lesk Itaalia 2025, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Škoda boss kommenteeris rallimaailma hetke kuumimat kuulujuttu: kas laual on VW grupi ühine suurprojekt?

4.03.2026 15:32
Marcus Gronholm ja Tommi Makinen, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Marcus Grönholm Kalle Rovanperä lahkumisest: “Ilmselt sellepärast ta loobus”

3.03.2026 20:34
Ott Tänak, Saudi Araabia MM-ralli 2025, Foto:: Romain Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH

Ott Tänak avaldas, mida tema arvates WRC tegelikult ellujäämiseks vajab

4.03.2026 19:24

Vormeli uudised

Uued F1 vormelid on oodatust aeglasemad ja sunnivad piloote äärmuslikele lahendustele

Uued F1 vormelid on oodatust aeglasemad ja sunnivad piloote äärmuslikele lahendustele

Vormel-1 hooaeg algab sel nädalavahetusel Austraalias! Fännid saavad sõite jälgida Go3 ja TV6 vahendusel

Vormel-1 hooaeg algab sel nädalavahetusel Austraalias! Fännid saavad sõite jälgida Go3 ja TV6 vahendusel

Katkestamine juba plaanis: tehnilises kriisis Aston Martin osaleb Austraalia GP-l vaid trahvide vältimiseks

Katkestamine juba plaanis: tehnilises kriisis Aston Martin osaleb Austraalia GP-l vaid trahvide vältimiseks

Ilmar Raissar ja Hardi Mets, Foto: Hardi Mets, Foto: TNSgraphy
Eesti Autoralli

Legendaarsed Hardi Mets ja Ilmar Raissar istuvad tänavusel Saaremaa rallil Lada VFTS rooli

10.10.2024 16:05

WRC Uudised

Ott Tänak, Takamoto Katsuta ja Martin Järveoja Jaapani MM-rallil 2022, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Ott Tänak: ma ei ole Katsuta treener, vaid sõber

Indrek
5.03.2026 19:09
0

Ott Tänak Saudi Araabia 2025 Foto: Austral / Hyundai Motorsport GmbH

Ott Tänak WRC-sse naasmisest ja uuest tehasetiimist: „Kui neil oleks huvi, oleksid nad minuga juba ühendust võtnud“

Indrek
5.03.2026 12:13
0

Revolutsioon rallis ja rallikrossis – ühe autoga saab nüüd startida kahes sarjas

Revolutsioon rallis ja rallikrossis – ühe autoga saab nüüd startida kahes sarjas

Indrek
5.03.2026 09:49
0

Tom Fowler. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Toyota boss Tänaku ja Katsuta koostööst: Ott on parim mees õpetama, kuidas vigadest üle saada

Indrek
4.03.2026 21:55
0

Thierry Neuville Horvaatia ralli 2023 Foto: Hyundai Motorsport

Horvaatia MM-ralli naaseb 2026. aastal uues kuues: WRC kolib Aadria mere rannikule

Admin
4.03.2026 20:20
0

Ralli.ee portaali majutab
Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

© 2019 ralli.ee

Tere Tulemast Tagasi!

Logi sisse Facebookiga
Logi sisse Google'iga
VÕI

Logi Sisse

Unustasid Parooli? Registreeru

Registreeru kasutajaks

Registreeru Facebookiga
Registreeru Google'iga
VÕI

Fill the forms below to register

Kõik väljad on nõutud. Logi Sisse

Taasta parool

Parooli lähtestamiseks sisestage oma kasutajanimi või e-posti aadress.

Logi Sisse

Kuidas soovid ralli.ee-d lugeda?

Ralli.ee sisu lugemiseks on kaks võimalust. Saad toetada meie tegemisi ja nautida reklaamivaba keskkonda või jätkata lugemist tasuta koos reklaamidega.

Loen reklaamivabalt (Toetan)
No Result
View All Result
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Muud Alad
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
  • ERC
  • Foorum
  • Vormel
  • Logi Sisse
  • Registreeru
  • Cart

© 2019 ralli.ee

wpDiscuz