• Saada Uudis
  • Reklaam
  • Kontakt
  • Meeskond
  • Mis või kes on RALLI.ee?
  • Kasutajatingimused
  • Privaatsuspoliitika
august 9, 2026
  • Logi Sisse
  • Registreeru
Ralli.ee
  • Kalender
  • OtseUUS
  • WRC
  • Ralli
    • ERC
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • Euro RX
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rahvakross
    • Rallikrossi Videod
  • Muu
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
    • Motokross
  • Foorum
  • Vormel
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
No Result
View All Result
Home Ringrada

FOTOD. Estonian GP: Ralf Aron püstitas uue rajarekordi, Albert Tamm saavutas esimese vormelivõidu, superbike´i pjedestaalil soomlased

Kristjan Sooper Kristjan Sooper
8.08.2026 21:05
Ringrada
0
Kardiässad vormelitel: Albert Tamme jälitab Aleksander Uusneem. Fotod: Pille Russi

Kardiässad vormelitel: Albert Tamme jälitab Aleksander Uusneem. Fotod: Pille Russi

Jaga FacebookiJaga TwitteriWhatsApp

Ralf Aron püstitas Pärnus toimunud Booden Kinnisvara Estonian Grand Prix´l Eesti superautoga Kalana Porsche Ringi uue rajarekordi. 13-aastane Albert Tamm saavutas karjääri esimese vormelivõidu. Superbike´i klassis kuulus pjedestaal soomlastele.

Ralf Aron sõitis Eesti inseneride loodud superautoga Kalana Porsche Ringi uueks rekordiks 1.05,775. Eelmine rekord 1.08,408 oli sõidetud 2024. aasta augustis samuti Kalanaga, roolis oli tookord auto konstruktor Tõnis Vanaselja.

“Rekordsõit oli minu jaoks väga eriline, sest auto on loodud Eesti inseneride poolt. Eestis saan harva sõita ja kodurajal rekordi tegemine oli suurepärane kogemus. Suur tänu kogu Tõnis Vanaselja tiimile,” rääkis Aron. “Kiire ringi sõitmine ei olnud keeruline. Kõige suurema osa ringiajast teeb see auto ise ära, mul tuli lihtsalt natuke õiget pedaali vajutada, rooli keerata ja nii see tuligi.”

Aron lisas, et käesoleval hooajal on ees ootamas mitmed stardid Euroopas, Aasias ja Ameerikas. “Põhifookus on järgmisel hooajal, et saaks korraliku programmi kokku panna ja enda unistuste võistlustel – Nürburgringi, Daytona ja Spa 24 tunni sõitudes – olla õigetes autodes.”

13-aastane kardisportlane Albert Tamm saavutas klassis Formula Elite oma karjääri esimese võidu vormeliga. Päeva avasõidus edestas ta esikolmikus kogenud kereautosõitjat, kuid vormeliga esmakordselt võistlevat Thomas Kangrot ja 15-aastast kardisõitjat, samuti vormelidebütanti Aleksander Uusneeme.

“Kardilt vormelile tulek oli raske. Enne võistlust tegin trenni, et aru saada, kuidas vormel käitub. Treeningutest oli palju abi,” rääkis Tamm. “Vormelil on palju rohkem jõudu, sel on käigud, pidurdada tuleb tugevamini. Peab julge olema.”

Ka Uusneem sõnas, et kardiroolist vormelisse tulek oli keeruline. “Enda sõiduga olen rahul, kuid autol olid mõned väikesed tehnilised probleemid. Kui neist üle saame, on võimalust teistega rohkem võidu sõita,” rääkis ta.

Formula Elite teises sõidu võitis Kangro, kellele oli see samuti esimene vormelivõit, teine oli Tamm ja kolmas Uusneem.

Nii Tamme kui Uusneeme hooaeg jätkub kardivõistlustega. Uusneemel seisavad ees Balti ja Eesti meistrivõistlused ja võimalik, et ka maailmameistrivõistlused, Tamme plaanides on WSK-sarja etapid ning maailmameistrivõistlused.

Superbike’i poodiumi hõivasid täielikult soomlased – võidu võttis Eemeli Lahti Ville Valtoneni ja Kenny Koskineni ees. Parima eestlasena oli neljas Mihkel Osula. Lahti teenis lisaks võidule ka Eesti kellatootja AEGAON eriauhinna Superbike’i klassi kiireima võidusõitjana.

Kui varasematel aastatel ei ole Hugo-Brent Freimannil Estonian Grand Prix’l alati kõik plaanipäraselt läinud, siis tänavu kujunes nädalavahetus tema jaoks klassis Superstock 600 väga edukaks. Freimann sai hea stardi, läks oma teed ning võitis suure eduga. Teise koha pärast käis tihe heitlus Andre Kösteri ja Selyn Kazakova vahel. Üheksandal ringil sai Kazakova Kösterist mööda ning lõpetas sõidu teisena.

B600 klassis võttis võidu leedulane Dominykas Razmislavicius, teiseks tuli Oskar Kärg ja kolmanda koha sai pärast väikest võistluspausi taas rajale naasnud Andry Blank.

Twin Sportbike’i võidusõit oli päeva üks dramaatilisemaid. Sõit tuli katkestada koguni kaks korda ning mõlemal korral oli põhjuseks mitme osalejaga suur kukkumine. Pärast teist katkestamist otsustas žürii võidusõitu enam mitte jätkata ning lõpptulemused kinnitati eilse kvalifikatsiooni põhjal. Nii läks Twin Sportbike’i võit Karol Kadarikule, teise koha sai Oskar Kärg ja kolmanda Kaiko Kolkanen.

Twin Sportbike’iga koos startinud Supersport 300 klassis otsustati tulemused samuti kvalifikatsiooni põhjal. Tristan Liiv võitis oma elu esimesel võistlusel selles klassis. Varasemalt MiniGP 160 klassis võistelnud Liiv edestas Risto Rehemäge ja leedulast Vytis Razmislaviciust.

Mootorrataste Classic klassi Allar Ranna ja Peeter Kovali duellis jäi seekord peale Rand. Koval oli küll just Rannast mööda sõitmas, kuid pidi seekord leppima teise kohaga. Kolmandana lõpetas Andres Jaanisoo.

Ajalooliste vormelite klassis Mondial saavutasid mõlemad sõidus esikoha lätlased, esimese parim oli Raitis Murnieks kaasmaalase Andris Grikise ees, teises edestas Grikis esikolmikus Mattias Ringbergi ja Taavi Kuuli.

Ajalooliste vormelite klassis Easter olid mõlema sõidu kaks paremat lätlane Valerijs Urbans ja Asmo Aulik, esimeses sai kolmanda koha Raul Aarma ja teises Karel Piiroja. Vabaklassis oli esikolmik mõlemas sõidus sama: Rob Moores Suurbritanniast, soomlane Nestori Virtala ja lätlane Indulis Rukutus.

Samuti Eesti meistrivõistluste kavva kuuluvas V1600-s võitis avasõidu lätlane Arvids Rumbens, järgnesid Ruudi Reinumägi ja Risto Sirg. Teises saavutas esikoha Sirg, teine oli Martti Hoop ja kolmas Rumbens.

Legends-klassis võitis mõlemad sõidud soomlane Tuomas Pöntinen ja V8Thunderis tema kaasmaalane Emil Westman. GT Open 4-s oli kaks korda parim soomlane Juha Rajavuori, V1600 Cupis põhjanaaber Jermu Karinen ja BMW 325 Cupis Rain Kuuskmann. GT-autodel võitis mõlemad sõidud soomlane Henri Tuomaala.

Autode ringrajasõidu Eesti meistrivõistlused jätkuvad 27.-30. augustini Pärnus Porsche Ringil, motoringraja Eesti meistrivõistluste hooaeg läheb edasi samas 5. ja 6. septembril.

Ralf Aron püstitas uue rajarekordi. Foto: Pille Russi

Vaata lisaks autosport.ee

RallirahvasRallirahvasBooden Kinnisvara Estonian Grand Prix Rallirahvas äpisKiiruskatsete kaardid koos navigeerimisega vaatamiskohtadesse, ajakava ja osalejate nimekiri. Ralli ajal jooksvad tulemused ja kogu rallirahva jutt ühes kohas.Ava Booden Kinnisvara Estonian Grand Prix äpis
ShareTweetSend

Tahad ralliuudiseid esimesena lugeda? Liitu Ralli.ee WhatsAppi kanaliga!

Reklaamid käivad närvidele?

Loe ralli.ee portaali täiesti reklaamivabalt! Naudi kiiret lehte ilma ühegi bännerita ja toeta Eesti parimat rallikajastust.

Proovi reklaamivaba Ralli.ee vaid 1.90 €

Soovitame sulle ka neid

Estonian Grand Prix´l sõideti reedel kvalifikatsioonid: kiireimas vormeliklassis oli parim Thomas Kangro, superbike´del Ville Valtonen
Ringrada

Estonian Grand Prix´l sõideti reedel kvalifikatsioonid: kiireimas vormeliklassis oli parim Thomas Kangro, superbike´del Ville Valtonen

7.08.2026 19:54
Porsche Ring kannab oma nime ka järgmised viis aastat
Ringrada

Porsche Ring kannab oma nime ka järgmised viis aastat

7.08.2026 09:55
Vormelisõitja Jukk Reintami surmast möödub 50 aastat, mälestustseremoonia toimub 8. augustil
Ringrada

Vormelisõitja Jukk Reintami surmast möödub 50 aastat, mälestustseremoonia toimub 8. augustil

6.08.2026 17:57

Kommentaarid Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ralli.ee portaali majutab    Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

Järgmised võistlused

7AUG
4x4 Offroad
Offroad Klaperjaht
7. - 9. august, 2026
RallyX
RallyX Final — Estering (Buxtehude)
8. - 9. august, 2026
📍 Estering, Buxtehude, Saksamaa
ERC
Barum Czech Rally Zlín
14. - 16. august, 2026
📍 Zlín, Tšehhi
14AUG
Drift
Summer Bash, drift
14. - 15. august, 2026
Kiirendus
Kiirendus, EMV IV ja EKV V etapp Ghost Performance August Meet
15. - 16. august, 2026
Vaata kõiki →Teata võistlusest →

Viimased uudised

FOTOD. Estonian GP: Ralf Aron püstitas uue rajarekordi, Albert Tamm saavutas esimese vormelivõidu, superbike´i pjedestaalil soomlased
Ringrada

FOTOD. Estonian GP: Ralf Aron püstitas uue rajarekordi, Albert Tamm saavutas esimese vormelivõidu, superbike´i pjedestaalil soomlased

8.08.2026 21:05
Robert Virves ja Jakko Viilo Soome MM-ralli 2026, Foto: Honza Fronek/Rally-Mania
WRC

Robert Virves jäi Soome ralli ajal politseile kihutamisega vahele, karistada said ka Fourmaux ja Sesks

8.08.2026 10:22
Rally Estonia 2026, Foto: Marleen Maask
WRC

Kultuuriministeerium ja korraldajad teevad kõik selleks, et WRC Rally Estonia püsiks kalendris

8.08.2026 10:08
Romet Jürgenson Jaapani MM-ralli 2026, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
Autoralli Mujal Maailmas

Romet Jürgenson on avapäeva järel Šotimaa ralli liider Jon Armstrongi ees

7.08.2026 23:02
Rallimeened ja motorsporditarbed internetist – nii jälgid oma pakki
Muu

Rallimeened ja motorsporditarbed internetist – nii jälgid oma pakki

18.06.2026 15:38
Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus
sisuartikkel

Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus

2.06.2026 18:59

Vormeli uudised

Lando Norris teenis Ungari GP-l hooaja esimese etapivõidu

Lando Norris teenis Ungari GP-l hooaja esimese etapivõidu

Paul Aron Austria GP vabatreeningust: täitsime planeeritud programmi ja kogusime häid andmeid

Paul Aron Austria GP vabatreeningust: täitsime planeeritud programmi ja kogusime häid andmeid

Austria GP: Russell teenis hooaja teise võidu, Verstappenilt aasta parim esitus

Austria GP: Russell teenis hooaja teise võidu, Verstappenilt aasta parim esitus

Ralli.ee portaali majutab
Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

© 2019 ralli.ee

Tere Tulemast Tagasi!

Logi sisse Facebookiga
Logi sisse Google'iga
VÕI

Logi Sisse

Unustasid Parooli? Registreeru

Registreeru kasutajaks

Registreeru Facebookiga
Registreeru Google'iga
VÕI

Fill the forms below to register

Kõik väljad on nõutud. Logi Sisse

Taasta parool

Parooli lähtestamiseks sisestage oma kasutajanimi või e-posti aadress.

Logi Sisse

Kuidas soovid ralli.ee-d lugeda?

Ralli.ee sisu lugemiseks on kaks võimalust. Saad toetada meie tegemisi ja nautida reklaamivaba keskkonda või jätkata lugemist tasuta koos reklaamidega.

Loen reklaamivabalt (Toetan)
No Result
View All Result
  • 👑 Reklaamivaba ralli.ee
  • 🔴 Kalender
  • Otseülekanded
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • Euro RX
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Muud Alad
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Motokross
    • Muu
  • ERC
  • Foorum
  • Vormel
  • Kontakt
  • Logi Sisse
  • Registreeru

© 2019 ralli.ee

GET IT ON Google Play ×