Kui tavaliselt on rallisõitjad uue hooaja eel oma ennustustega pigem tagasihoidlikud, siis Hyundai ridadesse kuuluv Adrien Fourmaux ei hoidnud värske soojendusralli võidu järel emotsioone tagasi. Prantslane usub siiralt, et 2026. aasta avaetapil on tal võimalik püüda kõige kirkamat karikat.
Dévoluy ralli võitnud ja seal head kiirust näidanud Fourmaux’lt uuriti pärast võistlust otse: kas järgmisel kuul toimuval legendaarsel Monte Carlo rallil on reaalne võidu peale sõita?
Hyundai piloot võttis hetke mõtlemiseks ja vastas seejärel üllatava veendumusega: „Ma hakkan sellesse tõesti uskuma. Nähes tehtud edusamme, tunnen ma päriselt, et oleme suutelised esikoha nimel võitlema.“
Auto käitumine on muutunud
Optimismiks annab põhjust statistika. Võrreldes mulluse aastaga oli Fourmaux Dévoluy teedel (kus tingimused olid kohati sarnased, kohati erinevad) mäekõrguselt kiirem, edestades oma eelmise aasta graafikut ligi 14 minutiga. See näitab, et Hyundai i20 N Rally1 on asfaldil teinud läbi suure arenguhüppe.
„Me pidime auto kallal tööd tegema,“ tunnistas Fourmaux portaalile DirtFish. „Kaotasime rasketes oludes liiga palju aega nii Jaapanis kui eriti Kesk-Euroopas. Pidime tegema sammu edasi ja eelmise nädalavahetuse põhjal tundub asi üsna positiivne.“
Kui varem oli Hyundai asfaldi seadistusega hädas ja auto kippus n-ö teed otsima, siis vedrustuse ja geomeetria muudatused on selle probleemi lahendanud.
„Tegime kolmapäeval testi väga äärmuslikes oludes – konarlik tee, vähe pidamist ja pidev vihmasadu. Need olid auto jaoks halvimad võimalikud tingimused, aga just seda me otsisimegi,“ selgitas prantslane. „Teadsime, et kui auto töötab seal, on rallil lihtsam. Ja ajad näitasid, et meil oli õigus.“
Fourmaux’ kiirust kinnitab ka fakt, et ta alistas kindlalt Toyota roolis olnud Oliver Solbergi. Prantslane võitis kümnest kavas olnud katsest kuus ja edestas finišis rootslast 14,7 sekundiga. Võrdluseks: aasta tagasi samal rallil suutis ta edestada Kalle Rovanperä 15,5 sekundiga.
Kui mullu oli Fourmaux oma lootustes veel ettevaatlik, siis nüüd on mehe olekust näha, et sihik on seatud kõrgele.
„Kui me suudame võita Monte Carlo, arvestades seda seisu, kus me olime Kesk-Euroopa rallil, siis oleks see üks vägev lugu,“ lõpetas enesekindel prantslane.

















Kahju, kui Hyundai nüüd asjad korda saab ja tiitli eest võitlema hakkab. Tänak kiirustas jälle lahkumisega, aasta veel kannatamist oleks võinud tiitli tuua.