• Saada Uudis
  • Reklaam
  • Kontakt
  • Meeskond
  • Mis või kes on RALLI.ee?
  • Kasutajatingimused
  • Privaatsuspoliitika
august 9, 2026
  • Logi Sisse
  • Registreeru
Ralli.ee
  • Kalender
  • OtseUUS
  • WRC
  • Ralli
    • ERC
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • Euro RX
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rahvakross
    • Rallikrossi Videod
  • Muu
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
    • Motokross
  • Foorum
  • Vormel
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
No Result
View All Result
Home WRC

Ott Tänak: meeskonnas on keeruline periood, aga anname Sardiinias endast kõik

Ralli.ee Ralli.ee
31.05.2022 15:03
WRC
0
Ott Tanak Portugali rallil 2022 Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tanak Portugali rallil 2022 Foto: Hyundai Motorsport

Jaga FacebookiJaga TwitteriWhatsApp
📁 Arhiiv (2022)
See uudis ilmus enam kui 4 aastat tagasi. Mõned välislingid võivad enam mitte töötada, kuid uudise sisu on ajaloo tarbeks säilitatud.

 

Ott Tänak kommenteeris Sardiinia ralli eel antud intervjuus  Betsafe’i portaalile, et tagasihoidlikud tulemused ja mitte päris paigas juhtkond on tekitanud meeskonnas pingeid, ent Sardiinia eelne test oli palju lubavam kui test enne Portugali rallit ning läbitud sai ka rohkem testikilomeetreid.

Pärast Portugali rallit planeeriti Tänaku sõnul testipäev eeldusega, et rallilt saadakse hulga informatsiooni, millega testis edasi tegeleda. „Tegime ühe testipäeva Sardiinias ja Eestis vaatasime paar päeva läbi eelmiste aastate videoid ning tegelesime üldise ettevalmistuse ja mäluvärskendusega varasematest aastatest,“ ütles ta.

Enne Portugali etappi sai ralliäss kruusal läbida võrdlemisi vähe testikilomeetreid – kas kahe ralli vahel sai Sardiinia etapiks eraldi testida? „Sardiinia test oli juba palju lubavam kui test enne Portugali. Saime sõita rohkem kilomeetreid ja Portugalis mittetoiminud alapeatükke tuunisime samuti positiivsemaks,“ sõnas ta.

Portugali etapil sõnas Tänak, et Hyundai auto juures on asju, mida on raske omaks võtta ja nendega harjuda. Kas neid ei olegi võimalik paremaks timmida või on lootust, et pikkamööda need loksuvad paremini paika? „Hetkel ei ole meil väga valikut, peame tegema tööd nende vahenditega, mis meil praegusel momendil kasutada on. Neid elemente, mida saaks minu perspektiivist parendada, on omajagu, kuid enamasti oleme kõik ikkagi ühel meelel. Keeruliseks muudab olukorra asjaolu, et suur osa autost on homologeeritud ning seetõttu tuleb teha valikuid, millised arendust vajavad detailid on prioriteetsemad.“

Mingeid drastilisi muutusi kahe ralli vahel aga teha ei jõua. „Üldjuhul võtavad suuremad füüsilised muudatused ka rohkem aega. Olemasolevate vahenditega annab aga auto seadistust kindlasti liigutada rohkem sinna aknasse, kus see võiks meie jaoks paremini toimida,“ sõnas ta.

Eelmisel rallil jäi kõlama ka sõitjate ja kaardilugejate mure salongis valitsenud kuumuse pärast. „Sel aastal on autodel vormelite stiilis kinnised põhjad, mis tähendab, et turbo ja väljalase ei saa mingit jahutust ja kui väljalaske temperatuur mängib 900–1000 kraadi vahel, siis see lõpuks kiirgab ikka tuppa ka ning selle tulemusena läheb katsete lõpus toas päris soojaks. Mulle väga meeldib saunas käia, aga eelistan seda teha ilma riieteta ja nii, et saan käia vahepeal väljas jahtumas. Esimeste sammudena oleks vaja vähemalt väljast tulev päikesekiirgus tagasi suunata ja siis peab meeskond ise vaatama, kuidas auto enda temperatuure paremini kontrollida,“ lausus mees.

Portugali ralli järel ütles Tänak ka välja, et Hyundai meeskonnal on punktiseisust palju tõsisemaid probleeme. „Meeskonnas on hetkel keeruline periood, juhtkond pole päris paigas ja tulemused ei ole päris need, mida me kõik ootame. Selline olukord loob paratamatult pingeid, kuid usun, et Portugalis saime ennast kenasti välja elada ja teame väga selgelt, kus me oleme. Nüüd tuleb anda kõik, mis meil on ja Sardiinias kavatseme kindlasti oma konkurentidele avaldada maksimaalselt survet.“

Eeloleva ralli katseid iseloomustab Tänak kitsaste ja kohati päris kiiretena. „Mingit haljasala ei ole siin teede ja puude-kivide vahele rajatud ehk tegu on päris tõsiste radadega. Kõige keerulisemaks teguriks on erinevad üllatused lahtiste kivide näol, aga muidu on mulle siinsed teed üldiselt meeldinud,“ sõnas ta.

Ralliäss kommenteeris ka FIA uue presidendi Mohammed Ben Sulayemi mõtet, mille kohaselt vormel-1 sari võiks uusi võistlusdirektoreid saada WRC kaardilugejate seast, sest nad on suurepäraste organisatoorsete võimetega ja harjunud suurtes pingeolukordades tegutsema. Tänaku hinnangul võib kaardilugejate seast tulla võistlusdirektoreid küll, aga ei leia, et iga kaardilugeja selleks saama peaks. Kas selline eesmärk võib olla ka Martin Järveojal, peab Tänaku sõnul kaardilugejalt endalt küsima. Pigem tundub see utoopilise õhku visatud mõttena, aga siin maailmas on kõik võimalik, kui huvi on, ütles ta.

 

Sardiinia ralli intervjuud Ott Tänakuga  ja ennustusi saab lugeda Betsafe’i blogist.

RallirahvasRallirahvasKogu ralli sinu taskusKiiruskatsete kaardid koos navigeerimisega vaatamiskohtadesse, ajakavad ja osalejate nimekirjad. Ralli ajal jooksvad tulemused ja kogu rallirahva jutt ühes kohas.Ava Rallirahvas
Märksõnad: Hyundai MotorsportOtt TänakSardiinia ralliWRC
Share2Tweet1Send

Tahad ralliuudiseid esimesena lugeda? Liitu Ralli.ee WhatsAppi kanaliga!

Reklaamid käivad närvidele?

Loe ralli.ee portaali täiesti reklaamivabalt! Naudi kiiret lehte ilma ühegi bännerita ja toeta Eesti parimat rallikajastust.

Proovi reklaamivaba Ralli.ee vaid 1.90 €

Soovitame sulle ka neid

Robert Virves ja Jakko Viilo Soome MM-ralli 2026, Foto: Honza Fronek/Rally-Mania
WRC

Robert Virves jäi Soome ralli ajal politseile kihutamisega vahele, karistada said ka Fourmaux ja Sesks

8.08.2026 10:22
Rally Estonia 2026, Foto: Marleen Maask
WRC

Kultuuriministeerium ja korraldajad teevad kõik selleks, et WRC Rally Estonia püsiks kalendris

8.08.2026 10:08
Ott Tanak, Tšiili rallil 2024, Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH
4x4

Üllatus stardirivis: Ott Tänak paneb end proovile täiesti uuel spordialal

7.08.2026 14:53

Kommentaarid Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Ralli.ee portaali majutab    Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

Järgmised võistlused

7AUG
4x4 Offroad
Offroad Klaperjaht
7. - 9. august, 2026
RallyX
RallyX Final — Estering (Buxtehude)
8. - 9. august, 2026
📍 Estering, Buxtehude, Saksamaa
ERC
Barum Czech Rally Zlín
14. - 16. august, 2026
📍 Zlín, Tšehhi
14AUG
Drift
Summer Bash, drift
14. - 15. august, 2026
15AUG
Kardisport
Kart Cup, III etapp
15. august, 2026
Vaata kõiki →Teata võistlusest →

Viimased uudised

FOTOD. Estonian GP: Ralf Aron püstitas uue rajarekordi, Albert Tamm saavutas esimese vormelivõidu, superbike´i pjedestaalil soomlased
Ringrada

FOTOD. Estonian GP: Ralf Aron püstitas uue rajarekordi, Albert Tamm saavutas esimese vormelivõidu, superbike´i pjedestaalil soomlased

8.08.2026 21:05
Robert Virves ja Jakko Viilo Soome MM-ralli 2026, Foto: Honza Fronek/Rally-Mania
WRC

Robert Virves jäi Soome ralli ajal politseile kihutamisega vahele, karistada said ka Fourmaux ja Sesks

8.08.2026 10:22
Rally Estonia 2026, Foto: Marleen Maask
WRC

Kultuuriministeerium ja korraldajad teevad kõik selleks, et WRC Rally Estonia püsiks kalendris

8.08.2026 10:08
Romet Jürgenson Jaapani MM-ralli 2026, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
Autoralli Mujal Maailmas

Romet Jürgenson on avapäeva järel Šotimaa ralli liider Jon Armstrongi ees

7.08.2026 23:02
Rallimeened ja motorsporditarbed internetist – nii jälgid oma pakki
Muu

Rallimeened ja motorsporditarbed internetist – nii jälgid oma pakki

18.06.2026 15:38
Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus
sisuartikkel

Mängulisuse kasvav roll digitaalse meelelahutuse arengus

2.06.2026 18:59

Vormeli uudised

Lando Norris teenis Ungari GP-l hooaja esimese etapivõidu

Lando Norris teenis Ungari GP-l hooaja esimese etapivõidu

Paul Aron Austria GP vabatreeningust: täitsime planeeritud programmi ja kogusime häid andmeid

Paul Aron Austria GP vabatreeningust: täitsime planeeritud programmi ja kogusime häid andmeid

Austria GP: Russell teenis hooaja teise võidu, Verstappenilt aasta parim esitus

Austria GP: Russell teenis hooaja teise võidu, Verstappenilt aasta parim esitus

Ralli.ee portaali majutab
Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

© 2019 ralli.ee

Tere Tulemast Tagasi!

Logi sisse Facebookiga
Logi sisse Google'iga
VÕI

Logi Sisse

Unustasid Parooli? Registreeru

Registreeru kasutajaks

Registreeru Facebookiga
Registreeru Google'iga
VÕI

Fill the forms below to register

Kõik väljad on nõutud. Logi Sisse

Taasta parool

Parooli lähtestamiseks sisestage oma kasutajanimi või e-posti aadress.

Logi Sisse

Kuidas soovid ralli.ee-d lugeda?

Ralli.ee sisu lugemiseks on kaks võimalust. Saad toetada meie tegemisi ja nautida reklaamivaba keskkonda või jätkata lugemist tasuta koos reklaamidega.

Loen reklaamivabalt (Toetan)
No Result
View All Result
  • 👑 Reklaamivaba ralli.ee
  • 🔴 Kalender
  • Otseülekanded
  • WRC
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Crosskart
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • Rallikross
    • Autokross
    • Euro RX
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Muud Alad
    • Dakar
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Motokross
    • Muu
  • ERC
  • Foorum
  • Vormel
  • Kontakt
  • Logi Sisse
  • Registreeru

© 2019 ralli.ee

GET IT ON Google Play ×