Neljapäeval antakse Umeås start autoralli MM-hooaja teisele etapile. Rootsi MM-rallile on startimas 60 võistluspaari, kelle hulgas ka viis Eesti pilooti ja neli kaardilugejat.
Nelja võistluspäeva jooksul ootab võistlejaid hooaja ainsal talverallil ees 18 kiiruskatset ja 300,22 katsekilomeetrit.
Rootsi MM-rallile on startimas 11 Rally1 autot ja MM-liidrite Sebastien Ogier / Vincent Landais puudumisel lähevad teistele teed avama nende meeskonnakaaslased Elfyn Evans / Scott Martin. Lisaks Ott Tänakule / Martin Järveojale ja Evansile / Martinile (2020) on tänavu stardis olevatest võistlejatest veel Rootsi MM-ralli võidud ette näidata Kalle Rovanperäl / Jonne Halttunenil (2022) ja Thierry Neuville´l (2018).
Ott Tänak / Martin Järveoja on Rootsi MM-ralli küll kahel korral võitnud, kuid veel mitte Hyundail.
Lõuna-Korea autotooja toob just Rootsis starti uuendused läbinud Hyundai i20 N Rally1 autod. Eestlased stardivad reedestele katsetele neljandana, mis võiks neile tähendada häid teeolusid. Võistluse eel said Tänak / Järveoja lisaks uuenenud autole Soomes testida ka uusi Hankook piikrehve.
“Monte oli tänavu täis üllatusi ja meil oli raske muutuvates oludes uute rehvidega kohe kohaneda. See on Rootsis endiselt väljakutse, kuid rehvivaliku puudumisel peame lihtsalt keskenduma oma soorituse võimalikult kiirele maksimeerimisele,” rääkis Tänak pressiteate vahendusel.
“Stardipositsioon mängib Rootsis võtmerolli. Meil oli detsembris testipäev ja teine pärast Monte Carlot ning siiani on kõik positiivselt läinud. Väljakutse tuleb suur, kuid oleme nädalavahetuse eel motiveeritud – loodame pingutada tugeva tulemuse nimel.”
Võistlusel aitab silma peal hoida ka ralli.ee, kes teeb iga kiiruskatse olulisematest sündmustest kokkuvõtte.