• Saada Uudis
  • Reklaam
  • Kontakt
  • Meeskond
  • Mis või kes on RALLI.ee?
  • Kasutajatingimused
  • Privaatsuspoliitika
mai 19, 2025
  • Logi Sisse
Ralli.ee
  • WRCtop
  • Foorum
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • ERC
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Vormel
  • Muu
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Dakar
    • Maratonralli
    • Muu
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
  • WRCtop
  • Foorum
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
  • ERC
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Vormel
  • Muu
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Dakar
    • Maratonralli
    • Muu
  • Videod
    • RalliTV
    • WRC Videod
    • VLOG
    • Autoralli Videod
    • Crashid ja muud Videod
    • Rallikrossi Videod
    • Fotogalerii
    • Ralli
No Result
View All Result
Ralli.ee
No Result
View All Result
Home Ralli Eesti Autoralli

Toyota Rally2 autoga debüteeriv Romet Jürgnson: Tuleb olla ainult mees ja hallata seda „koletist“

Admin lisas Admin
11.10.2024 23:33
Eesti Autoralli
Romet Jürgenson / Siim Oja, Saaremaa ralli 2024, Foto: Marleen Maask

Romet Jürgenson / Siim Oja, Saaremaa ralli 2024, Foto: Marleen Maask

61
SHARES
Jaga FacebookiJaga TwitteriWhatsApp

 

Reede õhtul anti Kuressaare keskväljakult start järjekorras 57. Saaremaa Rallyle. Avapäeval sõideti kolm kiiruskatset ja läbiti 15,04 katsekilomeetrit. Hooaja eelviimasele võistluspäevale said lähte 141 võistluspaari.

Päeva kolmest kiiruskatsest kolm võitsid Ken Torn / Kauri Pannas (Škoda Fabia SRT Proto), kuid päeva viimasel katsel Oriküla paarisajal tehtud valestart tähendas neile 10 sekundilist trahvi ja kukkumist üldarvestuses teiseks.

„Poleks Kauri pidanud Orikülas legendi lugema, oleks ta Saaremaa valssi laulnud, oh keeruta, lennuta. Lihtne polnud, kuid rahvale ma arvan oli äge. Esimene katse oli täis manna, teisel oli juba natukene sõidu moodi ja kolmas on nagu ta on. Homme hakkab õige ralli pihta,“ võttis koduteedel sõitev Torn avapäeva kokku.

Laupäevale lähevad liidrina vastu Saaremaal Rally2 autoga debüüti tegevad Romet Jürgenson / Siim Oja (Toyota GR Yaris Rally2). Tänavused juunioride maailmameistrid näitasid kõigil katsetel teist aega, kuid konkurentide valestart tähendab, et laupäevale lähevad RedGrey meeskonna võistlejad 2,9 sekundilises edus.



„Väga lahe päev. Masinat on omajagu ja tuleb olla ainult mees ja hallata seda „koletist“, väga lahe. Mulle sellised nikerdamised nagu Oriküla meeldivad ja lahe lõpp päevale,“ võttis Saaremaa ralli liider päeva Oriküla katse finišis kokku.

Eesti autoralli meistrivõistluste viimase etapi avapäeva kolmandad olid Patrick Enok / Silver Simm (Škoda Fabia RS Rally2), kellele valmistas ühisel debüüdil Rally2 autoga probleeme kahe katse stardid. Liidritest jäävad nad laupäeva eel maha 3,9 sekundiga.

Patrick Enok ja Silver Simm Saarema ralli 2024, Foto: Pille Russi
Patrick Enok ja Silver Simm Saarema ralli 2024, Foto: Pille Russi

 


„Homse stardipositsiooni osas pole hullu, sest oleme kolmandad ja võib öelda, et läks normaalselt, kuid teise katse stardiviga rikub kõige parema ära. Homme on veel kuus katset ja pole hullu, saame vahe tagasi teha,“
võttis Enok avapäeva kokku.



Avakatse järel neljandat kohta hoidnud Egon Kaur / Allan Birjukov (Hyundai i20 Proto) autol purunes teisel katsel vasak esimene rehv ja päev lõpetati 22,6 sekundilise kaotusega üheksandal kohal.

EMV2 klassis moodustasid avapäeva paremiku Jügenson / Oja ja Enok / Simm ja klassi kolmandalt kohalt lähevad laupäevale vastu tänavused EMV2 arvestuse meistrid Priit Koik / Kristo Tamm (Škoda Fabia Evo2), kes jäävad liidritest 11 sekundi kaugusele.

EMV3 klassi reede parimad olid Henri Pihel / Martin Vihmann, kelle edu on teise võistluspäeva eel Toomas Triisa / Laur Merisalu ees 5,3 ja Esmar-Arnold Unt / Denisa-Alexia Parteni ees 8,4 sekundit. Kõik eelpool nimetatud võistluspaarid sõidavad Saaremaa teedel Ford Fiesta Rally3 autodega.

EMV4 klassis lähevad laupäevale liidrina vastu Jaspar Vaher / Sander Pruul (Ford Fiesta Rally4), kelle edu Mark-Egert Tiits / Jakko Viilo ees on 4,4 ja Joosep Planken / Taavi Lassmann ees 7,8 sekundit. Samad Ford Fiesta Rally4 võistlusautodega sõitvad võistluspaarid moodustavad reede järel ka Estonian Junior Challenge sarja esikolmiku.

„Pärast pikka pausi ma arvan, et ei saa väga nuriseda, kuid veidi on ikka jänes autos ma arvan. Homme on uus päev,“ võttis Vaher avapäeva kokku.

EMV5 arvestuse reedese võistluspäeva kiireimad olid Urmo Aava / Janno Siitan (Subaru Impreza STi N11), kelle edu on laupäeva eel lõunanaabrite Kalvis Blums / Raimonds Zeiluks (Mitsubishi Lancer Evo VI) ees 9,8 ja leedukate Vaidotas Paškevicius / Marius Kairys (Mitsubishi Lancer Evo IX) ees 26 sekundit.

„Äge ja terve see tänane päev on olnud vinge. Sellist emotsiooni ei ole ammu olnud,“ sõnas Aava avapäeva lõpuks.

EMV6 klassi 27 päeva finišeerinud võistluspaarist parimad olid Robert Virves / Raigo Mõlder, kelle taltsutada on sel nädalavahetusel tagaveoline Toyota Starlet. Saarlaste edu on reede järel Karl Jalakas / Janek Kundrats (BMW M3 E46 Comapct) ees 12,8 ja Taavi Niinemets / Esko Allika (BMW M3 E36) ees 16,5 sekundit.

„Kohati lendas see Hõbenool isegi liiga palju ja ei saanud õigel hetkel seisma. Ta on teistmoodi, kuid liialt palju kurta ei saa, sest lõbus on igal juhul. Homme saab töökas päev olema,“ võttis Saaremaa oma mees Virves reede kokku.

Saaremaa ralli 2024 avapäeva kõige tihedam konkurents oli klassis EMV7, kus esikolmik mahub vaid 0,3 sekundi sisse. Päeva parim koht läks jagamisele Oskar Männamets / Holger Enok (Citroen C2 R2 Max) ja Sander-Erik Tiits / Fredi Kostikov (VW Golf II) vahel. Klassi kolmas koht võistluspaarile Olavi Paju / Indro Mäe (Renault Clio II).

EMV8 arvestuses polnud avapäeval vastaseid võistluspaarile Kristen Kelement / Simo Koskinen (Citroen C2 R2 Max), kelle edu on soomlaste Petteri Salminen / Jan Lönegren (Toyota Starlet) ees 20,2 ja Lada VAZ 2105 autoga võistlevate Rainer Rohtmets / Erik Vaasa ees 20,5 sekundit.

EMV Lada klassi esikolmiku, mis mahub 7,3 sekundi sisse moodustavad reede järel Koit Repnau / Hannes Hannus (Lada VAZ 21053), Rauno Plado / Marko Kaasik (Lada VAZ 2105 VFTS) ja Martin Tuusis / Mati Solom (Lada VAZ 2015).


Veoautode klassi EMV9 avapäeva parimad olid Martin Kio / Toomas Tisson (GAZ 51).

Kui liidrite edu on teist kohta hoidvate Martin Leemets / Andres Lichtfeld (GAZ 51) ees 24,6 sekundit, siis kolmandat kohta hoidvad Ats Nõlvak / Mairo Ojaviir (GAZ51A) jäävad teist kohta hoidvatest konkurentidest 10,3 sekundi kaugusele.

Saaremaa Rally 2024 avapäeva tulemused leiab SIIT

Saarema Rally 2024 jätkub laupäeval kuue kiiruskatsega, millest esimene saab stardi 09.18.

Teisele võistluspäevale stardib TOP10 pööratud järjestuses seisus, mis läks lukku teise kiiruskatse järel. Laupäeval on katsetel võitlusautode ja 0 autode ees sõitmas ka VIP auto, mille katsete esimesel ringil on Lada VFTS auto roolis istumas Eesti autoralli legend Ilmar Raissar ja katsete kordustel legendaarne Hardi Mets. Mõlemale mehele loeb katsetel kaarti Erkki Visnapuu.

Laupäeva SS6 ja SS9 teeb otseülekande Delfi TV. Saaremaa Rally ralliraadio on Raadio Kadi, mis levib Saare- ja Muhumaal sagedusel 90,5 ja 98,6 MHz ja on kuulatav ka Kadi Raadio kodulehel.

Hei rallisõber! Meil on heameel teatada, et Ralli.ee on nüüd ka WhatsAppis! Liitu meie kanaliga selle lingi kaudu ja saad rallimaailma värskeimad uudised otse oma telefoni!

Märksõnad: Allan BirjukovEgon KaurPatrick EnokRomet JürgnsonSaaremaa ralli 2024
Share24Tweet15Send

Soovitame sulle ka neid

Raul Jeets ja Andrus Toom Foto: Pille Russi
Eesti Autoralli

Eesti rallisõitja loobus vigastuse tõttu karjäärist ning proovib kätt uuel alal

14.05.2025 12:14
Terminal autoralli Eesti meistrivõistlused jätkuvad Soomes. Foto: Pille Russi
Eesti Autoralli

Red Devil Länsirannikon rallil Turus kohtuvad Eesti ja Soome ralliparemik

30.04.2025 16:08
Humus Paide Rally üldvõitjad Koik - Tamm Foto: Pille Russi
Eesti Autoralli

VIDEO: Paide Rally korraldajad tuletavad meelde, et puhkuseplaane tehes ära unusta 22.–23. augusti!

4.03.2025 17:29
Naised Rallil Rääkisid: Otepää Talveralli 2025
Autoralli Videod

Naised Rallil Rääkisid: Otepää Talveralli 2025

24.02.2025 10:42
Priit Koik / Alari-Uku Heldna olid Otepää Talveralli 2025 parimad
Eesti Autoralli

Põneva lõpu saanud Otepää Talveralli võitsid Priit Koik / Alari-Uku Heldna

23.02.2025 00:35
Kuvatõmmis videost
Eesti Autoralli

VIDEO: Tammoja ja Mesikäpa hästi alanud Otepää Talveralli lõppes kahjuks teisel katsel avariiga

23.02.2025 00:26

Ralli.ee portaali majutab    Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

WRC Uudised

Ott Tänak Portuhgali rallil 2025, Foto:: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH

Tänak kritiseeris Portugali ralli ajakava: “Meid koheldi nagu loomi”

lisas Admin
19.05.2025 07:44
0

PUNKTITABEL: Ralli võitnud Ogierist vaid ühe punkti vähem teeninud Tänak tõusis neljandaks

PUNKTITABEL: Ralli võitnud Ogierist vaid ühe punkti vähem teeninud Tänak tõusis neljandaks

lisas Admin
18.05.2025 16:28
0

Ott Tänak ja Martin Järveoja Portugali rallil 2025, Foto: Dufour Fabien / Hyundai Motorsport GmbH

Uut Hyundaid kiitnud Tänak võttis pühapäevast maksimumi – Ogier noppis seitsmenda Portugali ralli võidu

lisas Admin
18.05.2025 16:16
0

Adrien Fourmaux Portugali MM-rallil 2025, Foto: Dufour Fabien / Hyundai Motorsport GmbH

Tänaku tiimikaaslane oli punktikatse eel sunnitud Portugali ralli katkestama

lisas Admin
18.05.2025 14:43
0

Ott Tänak ja Martin Järveoja Portugali rallil 2025, Foto: Austral / Hyundai Motorsport GmbH

SS23: Võimsas hoos Tänak tõusis Portugali rallil teisele kohale

lisas Admin
18.05.2025 13:45
0

Esapekka Lappi ja Janne Ferm, 2023 Monte Carlo ralli, Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
Ajaloonurk

Monte Carlo Ralli – Aegumatu klassika rallimaailmas!

24.01.2024 11:15

Tänane Top

Ott Tänak Portugali rallil 2025, Foto: Dufour Fabien / Hyundai Motorsport GmbH

Hyundai boss avaldas Tänaku roolivõimendi rikke põhjuse Portugali rallil

17.05.2025 23:59
Ott Tänak, Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänakule mõjus Oleg Grossi kohta levitatud valeinfo šokina: „Pärast seda tundub mure roolivõimuga üsna ebaoluline“

18.05.2025 10:06
Adrien Fourmaux Portugali MM-rallil 2025, Foto: Dufour Fabien / Hyundai Motorsport GmbH

Tänaku tiimikaaslane oli punktikatse eel sunnitud Portugali ralli katkestama

18.05.2025 14:43
PUNKTITABEL: Ralli võitnud Ogierist vaid ühe punkti vähem teeninud Tänak tõusis neljandaks

PUNKTITABEL: Ralli võitnud Ogierist vaid ühe punkti vähem teeninud Tänak tõusis neljandaks

18.05.2025 16:28
Ott Tänak ja Martin Järveoja Portugali rallil 2025, Foto: Vincent Thuillier / Hyundai Motorsport GmbH

SS21: Punktikatse peaproovi võitnud Tänak tõusis pühapäevases arvestuses liidriks

18.05.2025 11:20
Foto: João Castro Pereira

VIDEO: Vaata Robert Virvese karmi avariid Portugali rallil

17.05.2025 10:41

Ralli.ee portaali majutab
Veebimajutus ja domeeni registreerimine Zones

© 2019 ralli.ee

Tere Tulemast Tagasi!

Logi Sisse

Unustasid Parooli?

Taasta parool

Parooli lähtestamiseks sisestage oma kasutajanimi või e-posti aadress.

Logi Sisse
No Result
View All Result
  • WRC
  • ERC
  • Foorum
  • Ralli
    • Eesti Autoralli
    • Autoralli Mujal Maailmas
    • Rallisprint
    • Rahvasport
    • Noortesport
    • Ajaloonurk
      • Kurvilise tee legendid
    • Dakar
  • Rallikross
    • Autokross
    • World RX
    • Jäärada
    • Superkross
    • Rallikrossi Videod
  • Vormel
  • Muud Alad
    • Drift
    • Ringrada
    • 4×4
    • eSport
    • Maratonralli
    • Muu
  • Saada Uudis või Vihje

© 2019 ralli.ee

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?