Soome rallisõitja Emil Lindholm ja tema kaardilugeja Reeta Hämäläinen teatasid täna, et jätkavad sel hooajal võistlemist WRC2 klassis, naastes tuttavasse Toksport meeskonda ning Skoda Fabia RS Rally2 rooli.
Emil Lindholm, kes möödunud hooajal osales WRC2 sarjas Hyundai masinaga, naaseb algavaks hooajaks Toksport meeskonda, mille ridades krooniti ta 2022. aastal ka WRC2 sarja meistriks.
Teatavasti on selleks hooajaks Toksporti meeskonnaga käed löönud ka Eesti autoralli tulevikulootus Robert Virves, kes alustab oma hooaega küll Rootsis, kuid esimese stardi Toksporti meeskonna ridades teeb ta Portugalis.
Robert Virvese tegemistest saad lähemalt lugeda siit: Super uudised! Robert Virves liitus Toksport meeskonnaga ja teeb WRC2-sarjas täishooaja
Möödunud hooajal võistles duo Hyundai Rally2 autoga, kuid erilist edu see koostöö ei toonud. Kuna Hyundai ei pakkunud enam WRC2 programmi, otsustasid Lindholm ja tema meeskond pöörduda tagasi varasemalt tuttavasse keskkonda.
„On hea meel naasta Toksporti ja Skoda juurde, kellega meil on olnud varasemast suurepärane koostöö. Olen ka ise osalenud Skoda Fabia RS Rally2 arendustöös, seega on nii meeskond kui auto mulle hästi tuttavad,“ sõnas Lindholm.
2025. aasta hooaja avastardi teevad soomlased aprillis Kanaari saartel toimuval MM-etapil, mis on ühtlasi sarja esimene puhtal asfaldil sõidetav ralli mitme aasta jooksul.
Lindholm, kellel on varasem kogemus ka ringrajasõidus, peab seda endale sobivaks ja põnevaks hooaja avalahinguks. „Kuigi oleksin hea meelega võistelnud ka Rootsis, on Kanari saarte ralli mulle isiklikult väga meeldiv hooaja algus. Asfaldirallid on midagi, mida olen oodanud,“ lisas ta.
Lindholm ja Hämäläinen plaanivad sel hooajal osaleda vähemalt viiel MM-etapil, sealhulgas juunis Sardinias ja loomulikult ka kodusel Soome rallil.
Sügisene võistlusgraafik pannakse paika pärast Soome MM-rallit. „Meie eesmärk on teha tugev hooaeg ja võistelda võimalikult täies mahus. Toksporti ja Skodaga on see kindlasti võimalik,“ kinnitas Lindholm.
Autoralli MM-hooaeg sai alguse Monte Carlo etapiga ning järgmisena on kavas Rootsi ralli. Lindholm peab oma hooaja esimest starti veel mõned nädalad ootama, kuid ootused ja motivatsioon on kõrgel.