Kalle Rovanperä näitas Kanaari saarte asfaldirallil üht oma karjääri parimat esitust, ent soomlane ei usu, et suudab midagi sarnast ka hooaja ülejäänud rallidel teha.
„Arvan, et sellel rallil [Kanaaridel] toimunu ei kandu kuidagi üle kruusale – kõik on täiesti erinev,“ ütles Rovanperä DirtFishile.
„Jätkame sealt, kus lõpetasime Safari rallil, mis ei olnud üldse halb. Kindlasti üritame edasi areneda ja jõuda tasemele, kus me olema peaksime.“
Mis tegi Rovanperäst Kanaaridel nii kiire sõitja? Vastus peitub tema sõnul rehvides, sõidustiilis ja põhjalikus eeltöös täiesti uue ralli jaoks. „Siledal asfaldil on oluline tunnetus ja rehvi tajumine. Tavaliselt peab rallidel sõitma palju agressiivsemalt, mis muudab sõidustiili kohandamise keerulisemaks. Siin oli aga võimalik rohkem tunnetada, kus asub optimaalne pidamine,“ selgitas Toyota piloot.
Üks võtmetegureid Rovanperä esituses on ka tema kohanemine hübriidita autoga. Kui veel eelmisel hooajal oli hübriidi kasutamine tema tugevus, siis nüüd tuleb leida uus tasakaal, eriti arvestades, et auto tagaosalt on kadunud päris palju kilosid.
„See on olnud suur muutus. Auto on algselt disainitud nende kilodega, ja kui need järsku kaovad, muutub tasakaal. Kruusal ei ole me veel leidnud ideaalset seadistust. Varem tundsin end hübriidiga kindlamalt,“ rääkis Rovanperä.
Kaks päeva pärast veenva võidu saavutamist Kanaaridel testis Rovanperä Portugalis kruusal GR Yaris Rally1 autot. Küsimusele, kuidas test seni kulgenud on, vastas ta murelikult: „Ausalt öeldes mitte kõige paremini.“
„Töötame veel kõvasti, et leida õige suund. Kui suudame selle paika saada, saame ka hakata täpsemalt seadistama,“ lisas ta. Kruusal on pidamine väiksem ja auto käitub teisiti – tuleb rohkem libistada ja leida uus tasakaal auto kaalujaotuse ja uute rehvidega.
„Hetkel ei ole see kombinatsioon minu jaoks ideaalne. Ma ei ole veel leidnud seda ‘õiget tunnet’,“ tõdes ta. Ja see ‘õige tunne’ tuleb kiiresti leida, sest hooaeg saab hoogu juurde ja etappide vahed lühenevad.
„Järgmised rallid on üliolulised. Portugal ja Kreeka sobivad mulle hästi, Sardiinia on alati raske. Peame leidma hea ja stabiilse tempo, et punkte koguda,“ sõnas kahekordne maailmameister.
„[Kanaari ralli] oli täpselt see, mida hooaja alguse järel vajasime. Elfyniga [Evansiga] on veel suur vahe, seega peame kruusal paranema ja proovima samu asju teha. See saab raske olema, aga töötame selle nimel edasi.“
Portugali MM-ralli sõidetakse 15.–18. mail. Võistlusel aitab silma peal hoida ka ralli.ee kes teeb iga kiiruskatse olulisematest sündmustest kokkuvõtte.